Sveikatos prevencinės
programos


Visos paslaugos programose dalyvaujantiems draustiems asmenims yra nemokamos.

Gimdos kaklelio vėžio profilaktikai:    Moterims nuo 25 iki 60 metų kas tris metus atliekamas nemokamas gimdos kaklelio onkocitoginio tepinėlio skriningas. Kviečiame pasitikrinti pas gydytoją akušerį ginekologą.

Krūties vėžio profilaktikai:    Moterims nuo 50 iki 69 metų amžiaus kas du metus atliekamas nemokamas mamografinis tyrimas. Maloniai kviečiame minėto amžiaus moteris pasitikrinti krūtis. Siuntimą išrašo šeimos gydytojas ar gydytojas akušeris ginekologas. Tyrimas atliekamas Utenos ligoninės rentgenologijos kabinete.

Širdies kraujagyslių ligų prevencinė programa:    Vyrai nuo 40 iki 55 metų, bei moterys nuo 50 iki 65 metų amžiaus, turintys antsvorį, padidėjusį cukraus ar cholesterolio kiekį, kviečiami dalyvauti širdies ligų prevencijos programoje kurią nemokamai vykdo šeimos gydytojai.

Prostatos vėžio ankstyvai diagnostikai:    Vyrus nuo 50 iki 75 metų amžiaus kas du metus kviečiame nemokamai pagal programą pasitikrinti dėl prostatos vėžio. Jei tėvai ar broliai sirgo prostatos vėžiu, patikrai kviečiami ir vyrai nuo 45 metų amžiaus. PSA tyrimui kraujas imamas iš venos, o siuntimą išrašo šeimos gydytojas ar gydytojas chirurgas.

Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programa skirta asmenims nuo 50 iki 75 metų. Kartą per dvejus metus atliekamas nesudėtingas imunocheminis testas.

Dėl vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis:
Programa skirta vaikų nuo 6 iki 14 metų amžiaus nuolatinių krūminių dantų kramtomųjų paviršių ėduonies prevencijai, kurią atlieka gydytojas odontologas .
Kontrolė vykdoma po 3 mėnesių, vėliau - kiekvieno profilaktinio patikrinimo metu. Jei silantas iškrenta, krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis procedūra kartojama. Prašome kreiptis į gydytojo odontologo kabinetą.

Dėl asmenų, turinčių gauti dantų protezavimo paslaugas įrašymo į sąrašus, tvarkos:
Ši paslauga teikiama asmenims,kurie yra pensijinio amžiaus, darbingo amžiaus asmenims, pripažintiems nedarbingais ar iš dalies darbingais, bei vaikams, kai yra būtinas kompensuojamas dantų protezavimas. Šiuo atveju prašome kreiptis į odontologo kabinetą gydytojui odontologui pateikiant asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją ir gyvenamosios vietos deklaravimo dokumentą.

Gerbiami VšĮ Lekėčių ambulatorijos mažųjų pacientų tėveliai,

kviečiame naudotis n e m o k a m o m i s paslaugomis ir išsaugoti gražias mūsų vaikų šypsenas

Nors kiekvienas Lietuvoje gyvenantis moksleivis apsilankyti pas odontologą privalo bent kartą per metus, tačiau pastebima, kad karieso paplitimas vaikų tarpe vis dar didžiulis. Norint turėti sveikus dantis ir gražią šypseną, nepakanka tik dantų šepetėlio ir pastos. Siekiant išvengti karieso, taikomos įvairios dantų profilaktikos, viena iš jų –  silantai.

Kas yra silantai?

Silantas – tai hermetizuojanti skysta plombinė medžiaga, kuri yra įliejama į ką tik išdygusių nuolatinių krūminių dantų vageles. Dantų vagelėse dažnai kaupiasi maisto likučiai, kurių įprastu šepetėliu nepavyksta išvalyti. Ką tik išdygę nuolatiniai krūminiai dantys taip pat yra jautresni ėduoniui, nes jų vagelės nėra pilnai mineralizuotos. Dantį padengus silantu, apsaugomos ne tik dantų vageles, bet ir visas dantis nuo bakterijų poveikio, apnašų ir karieso.

Kada tinkamiausias laikas silantams?

Dantų silantai rekomenduojami vaikams nuo 6 iki 14 metų, nes tuo metu dygsta pirmieji ir antrieji nuolatiniai krūminiai dantys. Atlikus procedūrą, vertėtų silantų nepamiršti ir po dviejų-trijų mėnesių atlikti profilaktinę jų patikrą. Jei silantas laikosi tvirtai, nėra aptrupėjusių kraštelių, tuomet patikrą rekomenduojama pakartotinai atlikti po pusės metų. Jei, laikui bėgant, silantas aptrupa ar iškrenta, tuomet dantį ir vagelę reikia poliruoti iš naujo ir paruošti naujam silantui. Ištirta, jog praėjus vieneriems metams po silantų įliejimo, net 90 proc. jų nebeiškrenta.

Silantų saugumas

Nors vis dar atsiranda tėvų nepasitikinčių silantų veiksmingumu. Tačiau jau daugiau nei 40 metų odontologai naudoja silantus. Per tiek metų buvo atlikta įvairių tyrimų, o silantų technologija ištobulinta. Mokslininkai ištyrė, jog atlikus šią procedūrą, tikimybė atsirasti kariesui sumažėja net iki 80-90 procentų. Todėl dabar tai viena saugiausių ir efektyviausių procedūrų, norint sumažinti karieso atsiradimą ir  vaikų dantis išsaugoti sveikus.

Vaikus dantų silantavimui registruojame tel. 8 345 47650